Ticaret botu nedir ve nasıl kullanılır?

WunderTrading

MAKE YOUR CRYPTO WORK

Kripto Ticaret Botları Nasıl Kullanılır?

Bir robotun odanızı süpürmesine izin verir miydiniz? Size kahve yapmasına izin verir misiniz? Elbette yapardınız. Çoğumuz, iyi yazılmış bir algoritmanın görevlerimizi bizim yapabileceğimizden daha iyi yapmasına memnuniyetle güveneceğiz. Modern kripto para haber döngüsü tamamen otomatik kripto ticareti ile ilgilidir. Arada sırada, özel botlar kullanarak kripto ticaretinin artılarını ve eksilerini tartışan yeni bir makale çıkacaktır.

Binance bot kullanımı? Bitcoin bot programı? Kripto bot nedir? Binance bot yapımı? En iyi kripto botu? Kripto bot kullanımı? Trading bot nedir? Otomatik coin al sat? Binance alım satım botu? Cryptobot nedir? Borsada bot ne demek? Binance ücretsiz bot? Bitcoin bot nedir? Soruları kafanızı mı karıştırıyor? hadi başlayalım.

Kripto ticareti için botlar nasıl kullanılır? Her şeyden önce, kripto para botu ve kripto bot programlarının ne olduklarını ve neden var olduklarını bilmelisiniz.

- Botlar, koşullar karşılandığında giriş komutlarını yürüten programlardır. Koşullar ve komutlar, insanlar veya algoritmalar tarafından tanımlanır.

- Otomatik ticaret, finansal piyasanın dijitalleşmesine ve doğru kararlar almak için analiz edilmesi gereken mevcut bilgilerin fazlalığına doğal bir yanıttır.

- Bilgisayarlar uyumaz, dinlenmez veya yemek yemez, bu da onları asla odağını kaybetmeyen veya strese ve tereddüte yenik düşmeyen mükemmel tüccarlar yapar.

Bu araçlar, tüccarlara işlerinde yardımcı olmak ve ne yaptıklarını ve nasıl kar elde edildiğini zaten bilen insanlar için iyi araçlar yapmak için geliştirildi. Eğitimli bir tüccar değilseniz, kötü ayarlara sahip veya iyi girdileri olmayan, iyi performans göstermeyen botları kullanarak para kaybedersiniz.

Kripto ticaret botları nasıl etkin bir şekilde kullanılır?

Pazar, ticaret sürecini otomatikleştirmenize yardımcı olan ürünlerle doludur. Bazıları çok niş ve çok özel bir hizmet sunuyor:

  • Arbitraj botları, çeşitli borsalardaki fiyat farklılıklarını arar;
  • Izgara (Grid) botları, belirli bir fiyat aralığında ne zaman satılacağını ve ne zaman satın alınacağını tanımlayan bir dizi kural listesi kullanarak hareket eder;
  • DCA botları, potansiyel riskleri dengelemek için varlıkları kısa aralıklarla satın alır.

Diğer kripto robot program türleri mevcuttur ve hepsi kendilerine sağlanan girdilere dayalı olarak farklı görevleri yerine getirir. Otomasyonun, botları verimli kılmak için pazar taktiğini belirlemenizi ve bunu rakamlarla (ne zaman, ne miktarda, ne kadar süre, ne kadar hızlı vb.) tanımlamanızı gerektirdiğini unutmayın.

Buradaki temel kural, her şeyi otomatikleştirecek ve sizi karar verme sürecinin tamamen dışında bırakacak bot uygulaması ürünlerini aramamaktır. Botlar ölçülü olarak kullanılmalı ve portföyünüzün yalnızca bir bölümünü yönetmelidir. Başarının anahtarı, kişisel yatırım kararlarınız ve bot kullanımı arasında doğru dengeyi bulmaktır.

"Nasıl Yapılır": kripto ticaret botlarını kullanma

Bir bot seçimi çeşitli faktörlere bağlıdır. İşte dikkate alınması gereken temel konulardan bazıları:

  • En çok hangi borsalara aşinasınız?
  • Bot için ödeme yapmaya ne kadar para ayırabilirsiniz?
  • Potansiyel sonuç, daha muhafazakar ticaret yöntemlerine kıyasla daha mı iyi?

Bazı borsa botu ücretsiz gibi görünse de coin bot sisteminin borsa tarafından desteklenmesi şarttır. Bazı botların borsalarla gerekli entegrasyonları yoktur. Fiyatlandırma, pazarda çılgınca değişir; bazı seçenekler ayda 90 ABD dolarına, bazıları ise 40 ABD dolarının altına mal olur. Ek olarak, otomatik ticaret botları, farklı kullanıcılara farklı sonuçlar getirir. Birçok ürün cevaplarınıza uyacaktır. Listeyi daraltmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Ürünün arkasındaki kişiler kimlerdir? İyi bir geçmişe ve sağlam portföye sahip deneyimli tüccarlar veya büyük ticaret platformlarının yöneticileri, tanınmamış kişilerden çok daha çekici olacaktır.
  • Algoritmalarını başka bir yerde bulabilir misin? Bazı şirketler, algoritmalarını açıkça yayınlar veya başka bir şekilde ürünün bütünlüğünden ödün vererek onu esasen işe yaramaz hale getirir. 
  • Seni umursuyorlar mı? İyi ve güvenilir bir şirket, ürününün arkasında durarak zor zamanlarda geri ödeme ve indirimler sunar ve kârınızdan küçük bir miktarı ödül olarak alır.

Bir ürün seçtikten sonra yöneticileriyle konuşun ve hangi botların bütçenize, tercihlerinize ve portföyünüze uygun olacağını tartışın. Bunları yavaş yavaş entegre edin ve daha küçük sipariş boyutları kullanarak kapsamlı bir şekilde test edin.

Ana fikir

İyi bir bot kılavuzu, sizi her zaman kripto ticaret botlarının nasıl çalıştığı konusunda eğitecektir. Ancak asıl mesele onu kullanmak değil, hangisinin kullanmaya değer olduğunu seçmektir.

...

Next page