Ticaret stratejisi nedir?

WunderTrading

MAKE YOUR CRYPTO WORK

Hisse senedi alım satım stratejileri hakkında konuştuğumuzda, basit ve anlaşılır şeyleri kastediyoruz - ne zaman, nereden ve ne kadar satın alacağız. Sadece Theodore Dreiser'ın "Financier" kitabını okuyun - ve strateji işlemlerinin ne kadar heyecan verici ve aynı zamanda yıkıcı ve yürek burkan olabileceğini görebilirsiniz. O zamandan beri pek çok şey değişti, ancak özü değişmedi - ticaret stratejisi, risk toleransı, yatırım hedefleri ve teknik analizleri içeren bir plandır.

Bir ticaret stratejisinin temel bileşenleri

Risk toleransı

Risk toleransı, yatırımcının çalışmaya hazır olduğu risk derecesidir. Düzenli risk değerlendirmesi, herhangi bir hisse senedi alım satım stratejisinin ve herhangi bir ticaret stratejisinin önemli bir konusudur. Dünyanın bu kadar hızlı değiştiği ve piyasanın güçlü tepkiler verdiği, volatilitenin yüksek olduğu dönemlerde çok gerekli olabilir. Risk toleransı ticaret şartlarına bağlıdır. Geleneksel olarak uzun vadeli yatırımlar, kısa vadeli anlaşmalara kıyasla daha yüksek risk seviyeleri içerebilir.

Yatırım hedefleri

Bunlar kişinin amaçları: güvenlik, gelir, sermaye artışı - aslında bu bileşenlerin bir karışımı. Yatırımcı sadece neyi daha çok istediğine karar vermelidir. Nesneye bağlı olarak ticaret stratejileri vardır: hisse senedi ticaret stratejileri, türev ticaret stratejileri, kripto para ticaret stratejileri ve diğerleri. Hedeflerin kombinasyonu, ticaret hedeflerine bağlı olarak değişebilir. Pek çok ortak noktaları vardır, ancak yine de nesnelerin özellikleri konusunda biraz bilgi gerektirirler.

Teknik Analiz

Teknik analiz ticaret stratejilerini güçlendirir, ancak çok özel bilgi gerektirir. Denge hacmi (OBV), birikim/dağıtım hattı (A/D hattı), ortalama yön endeksi (ADI), Aroon osilatörü, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) gibi göstergeler dikkate alınmalıdır (veya en azından alınabilir). , göreceli güç indeksi (RSI), stokastik osilatör.

Bunların hepsi çok fazla zaman ve bilgi gerektiriyor gibi görünüyor, bu nedenle sabırlı bir şekilde çalışmaya hazır değilseniz, işi profesyonellere bırakmak ve kopya ticareti gibi bir olasılığı düşünmek iyi bir fikir olabilir.

Farklı ticaret stratejileri türleri nelerdir?

Dört en yaygın ticaret stratejisi vardır.

Günlük Ticaret

Day trading stratejileri nelerdir? Day trader nedir? Adı kendisi için konuşur. Günlük trade stratejileri; bu strateji, bir gün içindeki alım satım anlaşmalarını içerir. Her gün risk alıp piyasa değerlendirmesine çok zaman ayıranlar içindir. Günlük alım satımlar hedefleri taşımakla ilgilenmezler, küçük fiyat hareketlerinden kazanç sağlarlar.  

Pozisyon Ticareti (Al&Tut)

Bu aslında günlük trade stratejisinin tersi olan bir stratejidir. Strateji alım satımları yılda 10 defadan az yapılır. Varlıklar, sürdürülebilir bir fiyat artışı beklentisiyle satın alınır, bu nedenle yatırımcılar bir fiyattaki küçük dalgalanmalara aldırış etmezler. Bu ticaret genellikle düşük riskli bir yaklaşıma dayanır.

Swing Ticareti

Swing ticareti, birkaç gün/hafta boyunca kısa ve orta vadeli kazançlar elde etmeyi amaçlayan bir ticaret stratejisidir. Swing tüccarları, seçimlerini hisse senedi göstergelerinin yakından incelenmesine dayandırır.

Scalping

Scalping stratejisi, saniyeler veya dakikalar içinde gerçekleştirilen bir dizi işlemden küçük karlar elde etmek anlamına gelir ve tüccarlar kullanır.

En iyi günlük ticaret stratejisi nedir?

Hiç kimse hangi stratejinin önemli bir kâr sağlayacağını kesin olarak söyleyemez. Aşağıdaki ticaret stratejileri belirli bir gün içinde uygulanabilir.

Haber Ticareti

Bu strateji oldukça basittir. Büyük bir olay gerçekleştiğinde, tüccarlar harekete geçer. Tek ihtiyaçları olan güncel haberleri keşfetmek ve hızlı hareket etmektir.

Menzil Ticareti

Bu strateji, yüksek ve düşük belirli hedefler aralığını öğrenmeyi ve kullanmayı gerektirir.

Pairs Ticareti

Adından da anlaşılacağı gibi, bu strateji bir çift zıt anlaşma kullanmak anlamına gelir. Bir hedef seçin ve ardından zayıf bir hisse senedi için kısa, güçlü bir hisse senedi için uzun pozisyon alın.

Contrarian Ticareti

Piyasaya karşı oynamaya dayalı strateji budur. Hisse senedi yükseldiğinde, kişi buna karşı işlem yapar. 

Tabii ki, tek bir somut strateji kullanmak zorunda değilsiniz. Deneyimli tacirlerin çoğu, kendi görüşlerine göre kendilerine en uygun olan hisse senedi alım satım stratejilerini kullanır.

Ancak, yalnızca stratejilerin çeşitlendirilmesi nedeniyle değil, aynı zamanda çeşitli stratejiler nedeniyle önemli karlar elde edilebilir.

Bunlar farklı hisse senedi alım satım stratejileridir, ancak kripto para ticaretinin kendine has özellikleri vardır.

Kripto para rehberi! Kripto ticareti için en iyi strateji nedir?

Kripto para biriminin son derece değişken olduğu, diğer nesnelerden daha değişken olduğu bir sır değil. Pek çok tüccar, teknik analizin kripto ticaretine uygulanmaması gerektiğini düşünüyor. Haberler piyasayı büyük ölçüde etkiler - ancak etki tahmin edilemez. Haberler veya daha sıklıkla söylentiler, büyük tüccarlar tarafından kışkırtılabilecek FUD'a - "Korku, Belirsizlik, Şüphe" yol açar. Bu da gerçek hayattaki olaylarla örtüşmeyen iniş çıkışlara yol açabilir.

En popüler varyantlardan biri, bir kişinin iyi beklentileri olduğu düşünülen bir kripto para veya token satın aldığı pozisyon ticaretidir. Bu aslında şu veya bu varlığa - projenin kendisine, sunduğu teknolojiye - güven meselesidir. Özellikle birkaç kripto para satın alarak riskleri azalttığında iyi bir varyanttır. Bu stratejiye yönelik bariz itiraz, şu anda kar elde edilemeyecek olmasıdır.

Peki düzenli kar getirebilecek kripto trade stratejileri nelerdir?

Kripto piyasasının oynaklığı nedeniyle ortaya çıkan popüler stratejilerden biri arbitraj ticaretidir. Oran, çeşitli kripto borsalarında %2-3 oranında farklılık gösteriyorsa, ucuza alıp daha yüksek fiyata satmak mümkün. Komisyonları ödedikten sonra bile kar elde edebilir.

Böyle bir durum uzun sürmediği için tek sorun anı “yakalamak”tır.

Bu nedenle, yatırımcılar gerçek bir sorunla karşı karşıyadır: kripto ticaretinin yönlerini incelemek ve piyasayı sürekli olarak izlemek için zamanı nereden bulacaklar. Kripto otomasyonu, zamandan tasarruf etmek için kabul edilebilir bir varyant olarak düşünülebilir. Robot, bir kişinin katılımı olmadan algoritmaya göre işlem yapabilir.

Coin analizi nasıl yapılır?

Kripto para yeni başlayanlar için uçsuz bucaksız bir deniz gibi görünse de doğru araçlar ile bu piyasada kripto para ticaretinden kazanç sağlamak mümkündür. Tradingview strateji oluşturma, kripto para grafik analizi nasıl yapılır, altcoin analizi nasıl yapılır, tradingview strateji testi, coin teknik analizi nasıl yapılır konuları hakkında hiç bir fikriniz olmasa dahi daha önce de belirttiğimiz gibi kopya ticareti bu piyasada yeni başlayanlar için kripto parada pasif gelir kazanmak için geliştirilmiş harika bir yöntemdir. Belkide kripto para analiz yöntemlerinden sıkıldınız ve biraz molaya ihtiyacınız olabilir.

İster day trade stratejileri kullanın ister başka kripto para trade stratejileri kullanın algortimik trade stratejileri geleceğin en önemli araçları olacaktır.

...

Next page