Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar 2024

WunderTrading

MAKE YOUR CRYPTO WORK

En iyi kripto para hangisi? Hangi kripto para yükselir 2024 yılında yükselecek olan kripto paralar için satın alınacak para birimlerinin listesini yaparken, kripto para birimlerinin nasıl ağırlık kazandığına ve “piyasadaki itibarına” dikkat etmeliyiz. Bu makale, ticaret ve uzun vadeli yatırım için en ilginç kripto para birimlerini anlatıyor ve her sanal para biriminin artılarını ve eksilerini gösteriyor.

Her kişi ve her şirket kendi parasını çıkarabilir. Orta Çağ'da, az çok güçlü her asilzade kendi paralarını üretebilirdi, şimdi kripto dünyasında para yapma süreci çok daha kolay. Bir kripto para, herhangi bir devlet tarafından garanti edilmez ve başkaları onu satıp satın almak isteyene kadar piyasada bulunur. Yani kimse satın almak istemezse neredeyse değeri sıfır olacak. Tek soru güvendir - projeye, projeyi başlatan kişiye, parayı yükseltebilecek diğer şeylere.

Ancak bu sadece yatırım veya spekülasyon aracı değildir. Blockchain şirketlerinin sundukları projelere para ve dikkat çekmesi bir olasılıktır. Yani şirketin sunduğu yeni olanaklar - kripto parayı ilginç kılan, yatırımcıların ve spekülatörlerin dikkatini çeken şey budur.

Kripto piyasasının oynaklığı borsadan daha fazladır. Yılların derinliklerine inersek, bitcoin'in ne kadar ucuz olduğunu ve ilk madencilerin ve yatırımcıların şimdiye kadar ne kadar para kazandığını görebiliriz. Dolayısıyla en çok yükselecek coinler ve yükselişte olan hangi kripto para biriminin büyümesini sürdüreceği ve satın almaya değer mi sorusunun cevabı yok. Güvenilir bir kripto para olan UST'nin düşüşünü kimse tahmin edemezdi. Şu ya da bu kripto parayı “düşürüp” ucuza satın almak için harekete geçen spekülatörler var, kilit kişilerin ani ölümü gibi öngörülemeyen olaylar var ve siyasi olaylar var - etkileyen pek çok faktör. Bu nedenle, bugün yatırım yapmak için en iyi kripto para birimini seçmenin tek yolu, çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmak ve hızlı gelir lehine güvenilirliği seçmektir. En hızlı yükselen kripto paralar veya en çok yükselen kripto paralar en doğru seçim olmayabilir. 

En yüksek potansiyele sahip kripto para birimi: nelere dikkat edilmeli?

Her şeyden önce, ticaret yapmak için en iyi kripto para birimi ile şu anda yatırım yapmak için en iyi kripto para biriminin aynı paralar olmadığını anlamalıyız.

Bu para biriminin iniş ve çıkışlarından günlük ticaret kârı elde etmek isteyen çoğu insan, son derece duyarsız ticaret ve yüksek dalgalanma ile ilgilenir. Günlük tüccarlar, bir başkası için kolayca değiştirebildikleri sürece, bir paranın geleceği ile ilgilenmezler. Bugün kısa vadede hangi kripto para biriminin satın alınacağı sorusunun kolay bir yanıtı var – birçok işlem yapmayı planladığınız sürece aktif olarak alınıp satılan herhangi bir kripto para. Bu koinin portföyünüzden bir süre sonra kaybolma şansı oldukça yüksektir. Tek soru, fiyat dalgalanmalarından kar elde etmek için en iyi stratejiyi seçmektir.

Yatırımcılar “Al ve Tut” para birimleriyle ilgileniyor. Tüm iniş ve çıkışlara rağmen istikrarlı bir şekilde büyüyecek bir varlığa ihtiyaçları var. Bu nedenle, aşağıdakileri dikkate almaları gerekir:

• Kripto para göründüğünde

Son zamanlarda ortaya çıkan kripto paralar daha yüksek karlar getirebilir, ancak belki de az ya da çok hızlı bir şekilde çökecek ve yatırımcıların paralarını kaybedebilecekleri hileli bir projedir. Birkaç yıldır var olan bir kripto para, şu anda satın alınacak en iyi kripto para birimi olarak kabul edilebilir.

• Projenin arkasındaki kişiler

Örneğin TON, Telegram'ın sahipleri tarafından kuruldu. Bu, proje yüksek kar vaat etmese de kripto paraya güvenilirlik katıyor.

• Genel popülerlik

Örneğin, Sweet Love Portion, popüler bir bilgisayar oyunu olan Axies'ten bir oyun kripto parasıdır. Son zamanlarda düştü ama oyunun popülaritesi nedeniyle hala piyasada. Axies sevenler, yaratıklarını yetiştirmek için bu para birimine ihtiyaç duyar ve bu nedenle para birimini desteklerler.

• Geçmişteki değer değişimi

Madeni paranın fiyatının yıl boyunca artıp artmadığına bakmak doğal bir şeydir. Örneğin, BTC yaklaşık 30.000$'a mal oluyor, bir yıl önce yaklaşık 33.000$'a mal oluyordu. Yani BTC, uzun vadeli bir enstrüman olarak o kadar çekici görünmüyor. Ancak BTC'nin Kasım 2021'de yaklaşık 60.000 USD'ye mal olduğunu hatırlıyoruz. Yani bir yatırımcı Bitcoin'i Haziran 2021'de satın almış ve Kasım 2021'de satmış olsaydı, yıllık yaklaşık %200 kar elde edebilirdi. Kazancını staking için koyabilir ve ek para kazanabilirdi.

• Projenin kendisi

Bir yatırımcı projenin kendisi hakkında çok şey biliyorsa ve projeye güveniyorsa, başlangıçta yatırım yapmak ve fiyat yükselene kadar beklemek iyi bir yol olabilir. Riskli bir yatırım ama getirisi çok yüksek olabilir.

Bu nedenle, uzun vadeli bir yatırımcı, yatırım yapmak için "geleneksel" az çok istikrarlı kripto paraları düşünmelidir. Örneğin, Monero kripto para 2014'ün başında yaklaşık 2 dolardı, 2017'de yaklaşık 300 dolardı ve hala piyasada. Monero, işlemlerin anonimliğini sağladığı sürece çevrimiçi oyun severler ve kumarhane severler arasında popülerdir. Bu nedenle, çeşitli ülkelerde kara para aklamayı önleme düzenlemelerine büyük ölçüde bağımlıdır, ancak anonimlik isteyenler tarafından talep edilmektedir.

BNB ve Huobi tokenları gibi coinler, kripto borsalarına “bağlıdır”. Dolayısıyla, kripto borsası düşerse, madeni para hayatta kalamaz.

• Günlük işlem tutarı

Nispeten yüksekse, tüccarlar tarafından talep edildiği ve dolayısıyla desteklendiği anlamına gelir.

• Piyasa kapitalizasyonu

Bu, tüm belirli tokenların toplam piyasa değeridir. Piyasa değeri ne kadar büyük olursa, kripto para o kadar istikrarlı olur.

• Politik meseleler

Bu çoğunlukla genel durumla ilgilidir. Örneğin, Çin'deki toplam kripto yasağı piyasayı büyük ölçüde etkilemedi. Ancak ABD makamları benzer adımlar atmaya çalışırsa ne olur? Bu nedenle, politik meseleler göz önüne alındığında, panikten kurtulma şansı daha yüksek olduğu sürece, yatırım yapılacak en iyi kripto para Bitcoin olmalıdır.

Kriptoya nasıl yatırım yapılır?

Dikkate alınması gereken bazı bariz şeyler var. Bunlar herhangi bir yatırım için temadır.

İhtiyacınız olmayan paranızı yatırın. Günlük yaşamınızda harcamanız gereken şeylere yatırım yapmanın hiçbir yararı yoktur. Para kaybetmeyi göze alamıyorsanız yatırım yapmayın.

Portföyünüzü çeşitlendirin. Projeye güvenseniz bile belirli bir kripto paraya çok fazla yatırım yapmanıza gerek yok. İstikrar ve risk minimizasyonu, ekstra olası kârdan daha önemlidir. Hiçbir şey her zaman yolunda gitmez ve ciddi bir proje bile hızla çökebilir.

Yatırım yapmak için kendi yolunuzu bulun. Zaman alıcı olmamalıdır, ancak portföyünüzü gözden geçirmeniz gerektiğinde bir planınız olması daha iyidir.

Panik yok. Oynaklığın harika olduğunu unutmayın. Histerik işlemler yapmayın, planınıza göre hareket edin. Kendiniz yapamıyorsanız, bir bot satın alın. Histeri yatırım yapmak için asla bir fayda sağlamaz.

En iyi 10 sanal para birimi nedir?

Forbes gibi itibarı yüksek bazı şirketler şu anda yatırım yapmak için en iyi kripto para listelerini yapmayı seviyor. Ancak değişiklikleri çok sık uygulamadıkları sürece bu listeler güncelliğini yitirebilir. Bu nedenle, Binance ve CoinMarketCap gibi özel kaynaklara bakmak daha iyidir.

Bariz sebeplerden dolayı durağan paraları dikkate almıyoruz - itibari paraya "bağlı" oldukları sürece, fiyatta önemli bir artış olmayacak. Satın alınabilirler ancak kripto yatırım araçları olarak daha az uygundurlar. Bu nedenle, 2024'de yükselecek kripto paralar içinden uzun vadeli yatırım yapmak için en iyi kripto para birimini arıyorsanız, aşağıdaki "ilk on" kripto parayı göz önünde bulundurmalısınız:

Bitcoin

Bu en bariz karardır. Bitcoin, Kasım 2022'deki maliyetinden iki kat daha ucuz, bu nedenle bir kez daha yükselmesi muhtemel. Öncü bir kripto para birimi olduğu sürece, uzun vadeli perspektiften bakarsak, diğer herhangi bir kripto paradan daha kararlıdır. Bir düşünün: günlük ticaret hacmi yaklaşık 26 milyar ABD doları. Sadece piyasa kapitalizasyonunu düşünün - ve bitcoin'in yatırım yapmaya değer olduğunu göreceksiniz. Her kripto borsası bitcoin ticareti yapar ve bazı ülkelerde, bitcoin'leri fiat parayla değiştirebileceğiniz veya nakit parayla bitcoin satın alabileceğiniz bitcoin ATM'leri vardır. Bitcoin, bazı eyaletler tarafından bile satın alındı ​​- örneğin Salvador. 2021'de Bitcoin'in 100.000 USD olacağına dair pek çok tahmin olduğu bir sır değil. Bu yaşanmadı. Ancak Bitcoin, hızla değil, istikrarlı bir şekilde yükselmek için tüm olasılıklara sahip.

Ethereum

Ethereum, ikinci nesil blockchain tabanlı bir kripto paradır. Bir Proof-of-stake mekanizması üzerinde çalışır ve Ethereum Classic'in bir yan varyantı olarak ortaya çıktı. Ethereum, genellikle bir NFT üssü olarak kullanılan bir blok zinciridir, bu nedenle gelecekte talep görmesi muhtemeldir. 2015 yılında Vitalik Buterin tarafından başlatıldı ve fiyatı yaklaşık 0,3 dolardı. Şimdi yaklaşık 1800 dolar – son yıllarda pek çok iniş ve çıkışla birlikte. 7 yıl için iyi bir büyüme. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 12 milyar dolar – bitcoin'in sahip olduğundan çok daha az, ancak yine de etkileyici. Ethereum ile ilgili sorun, teknolojinin değişmesidir - yöneticiler, Ethereum'un daha az enerji yoğun bir versiyonu olan Ethereum 2.0'ı uyguluyorlar. Dolayısıyla, uygulamalar ve NFT sağlayıcıları için beklentiler iyi görünüyor. Ethereum talep görmeye devam etmeli – elbette her şey yolunda giderse. Uzmanlar, Ethereum'un 2022'de 4.000 $ olabileceğini tahmin ediyor - bu yüzden belki de şu anda satın alınacak en iyi kripto para birimidir. CoinPedia daha da iyimser – 2022'de Ethereum başına 5.000 dolar öngörüyor.

BNB – Binance kripto para

Binance coin nispeten genç bir coin. 2018'de ortaya çıktı ve Binance kripto para borsası tarafından yayınlandı. İlk fiyat 1 dolardan azdı, şimdi yaklaşık 300 dolar. BNB ile ilgili sorun, Binance'ten ayrı düşünülemez olmasıdır. Binance başarılı olursa BNB yükselmeye devam edecek, aksi takdirde token düşecektir. Ayrıca, Binance Birleşik Krallık'ta yasaklandı ve bu itibar kaybıdır. Binance, kara para aklamayı önleme sorunlarıyla karşı karşıya kaldı ve sorunlar ilerleyebilir. Öte yandan Binance, BNB ücretlerini indirimli olarak alarak kripto parasını destekliyor ve bu da kullanıcıları kripto para satın almaya teşvik ediyor. Binance en büyük nft pazarına sahip ve bu, NFT'ye olan ilgi hızla arttığı sürece Binance'e güvenmek için büyük bir argüman. Yani belki BNB şu anda satın alınacak en iyi kripto değil ama kesinlikle en iyilerinden biri. En büyük borsalardan biri olması sebebiyle kendimize sormamız gereken sorulardan ilki Binance gelecek vadeden coinler nelerdir? Alınabilecek kripto paralar 2023 yükselecek altcoinler gibi sorularımıza cevap ararken bunu aklımızda tutmalıyız.

Cardano - ADA

Cardano aynı zamanda nispeten genç bir projedir - 2018'de başlamıştır. Cardano, profesyonel başlangıcı Ethereum ile ilişkilendirilen Charles Hoskinson tarafından kurulmuştur. Cardano, onun yeni projesi – bir proof-of-stake mekanizmasına dayanıyor. Mesele şu ki, Cardano 2021'de dramatik bir düşüş yaşadı. Bir hayal edin - 3 dolardan fazlaydı - ve şimdi 1 doların altında. Bu sadece genel değişkenlik değil, kaybedilmiş bir savaş. Cardano, bir şekilde fırsatları kaçırdığı sürece daha az talep gördü. Akıllı sözleşmeler yalnızca yakın zamanda tanıtıldı. Yine de, yatırımla ilgili temel konu, satın almak için doğru an ve satmak için doğru zamandır. Cardano ucuzdur ve kendinize hangi kripto para birimini almalıyım diye bir soru sorarsanız, belki de cevap Cardano'dur.

XRP

Bu, Ripple'ın kripto parasıdır. Ripple, finans sektörü için tasarlanmış bir para havalesi projesidir. XRP, Binance için BNB olarak Ripple ücretlerini ödemek için kullanılan para birimidir. Projenin ana konusu, operasyonları hızlandırmak ve maliyetleri azaltmaktı. Ripple, kripto dünyasının yanı sıra itibari para kurumları tarafından da talep görmesi ile ünlüdür. Santander ve Bank of America onun ağını kullanıyor ve böylece güvenilirliği artırıyor. Ancak XRP yatırım için iyi mi? Başlangıçta 0,005 USD olan fiyat şimdi 0,4 oldu. Günlük ticaret miktarı yaklaşık 1 milyar dolar, bu yüzden dikkate almaya değer.

SOL (Solana)

Solana, 2020'de başlayan nispeten genç bir proje. O zamandan beri Solana, yatırım yapmak için oldukça ilginç bir para haline geldi. Kesinlikle sermayede mükemmel getiri sağlayan madeni paralar arasındadır. Sadece bakın: bir yıl önce 1 dolardan azdı, şimdi yaklaşık 40 dolara mal oluyor ve günlük işlem tutarı yaklaşık 1 milyar dolardan fazla. Yepyeni bir proje için harika sonuçlar. Solana blok zinciri, kripto paraya popülerlik katan nft sanatçıları arasında popülerdir. Maliyetiyle ilgili tahmin çoğunlukla olumludur. Birçoğu, yıl sonuna kadar 300 USD'ye kadar büyüyeceğini bekliyor. Dolayısıyla, 2022'de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi hangisidir sorusunun olası yanıtı Solana'dır.

Dodgecoin (DOGE)

Bu proje parası 2014 yılında başladı. Uzun yıllar 0,0001-0,0003$ seviyesinde kaldı, şimdi 0,07$. Fiyat tahminleri de olumlu - 2022'de 0,3 USD'ye kadar. 

Polkadot (DOT)

Polkadot, 2021 yılı için ilginç bir ürün – izlenecek ve satın alınacak yeni kripto. Açık kod nedeniyle birkaç blok zincir oluşturma ve böylece “parachains” üretme imkanı sağlar. Her kripto para biriminin yükseliş ve düşüşlerden geçtiği ve maliyetinin yaklaşık 9 dolar olduğu gibi.

TRON

Tron, eğlence alanını ve özellikle içerik üreten yazarları ele almak için tasarlanmış bir projedir. Buradaki fikir, yazarların telif hakkının oldukça iyi bir kısmını tüketen devasa platformları kullanmaktan kaçınmaktır. 2018'de ürün başına 0,0014 dolardan başladı ve şimdi yaklaşık 0,08 dolar.

Gelecek vadeden kripto paralar №10'u şu anda nedir? 

İleride değerlenecek coinler; kazancı büyük olabildiği sürece yeni projeler her zaman caziptir. 10 sanal para biriminin onuncu maddesi olarak biraz daha yeni kripto para ekleyelim - riskli ve daha az istikrarlı, ancak yatırım getirisi daha yüksek olabilir, yükselmesi muhtemel altcoinler. Yani bunlar izlenmesi ve belki de portföyü çeşitlendirmek için satın alınması gereken yeni kriptolardır. Kripto paralardan hangisi alınmalı 2024?

Near Protokol (NEAR)

Near Protocol, 2020'de madeni para başına 1 dolardan başladı, ancak şimdi yaklaşık 4 dolara mal oluyor. Uygulamaların işleyişini amaçlayan bir projedir. Proof of stake mekanizması, işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu başarılı bir proje ve büyüme için tüm olasılıklara sahip. 

Avalanche (AVAX)

Bu, 2020 yılında da ortaya çıkan bir kripto paradır ve şu anda CoinMarketCap kripto para derecelendirmesinde 16. sırada yer almaktadır. DeFi uygulamaları yapmak ve finansal faaliyetlerin alışverişini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

ApeCoin (APE)

Kripto para, Mart 2022'de ortaya çıktı ve şimdi CoinMarketCap derecelendirmesinde 40. sırada yer alıyor. 1 milyar kripto paranın tamamı aynı anda basıldı. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 300 milyon dolar, bu da yeni bir proje için çok iyi bir sonuç.

...

Next page