wundertrading

Kimlik doğrulaması olmadan kredi kartıyla Bitcoin satın alın

Daha önce hiç yapmadıysanız, bitcoin satın almak zor olabilir. Ancak, kredi kartıyla bitcoin satın almak, günümüzün düzenlemeleri ile doğrulama olmadan daha da zorlayıcıdır.

buy crypto instantly

Bitcoin edinmenin incelikleri

Öyleyse, bitcoin'in ne olduğunu ve onunla nasıl etkileşim kuracağımızı anladıysak, o zaman bu makalenin başlığı olan tam özüne daha fazla ilerleyebiliriz. 2022'de, sadece bir kripto cüzdanına sahip olarak kripto varlıkları satın almak çok daha kolay hale geldi. Şimdi kripto cüzdanını nereden alacağınızı ve ayrıca bitcoin ve diğer kripto para birimlerini nereden alacağınızı açıklayacağız. Anonim olarak nasıl bitcoin satın alacağımızı da tartışacağız.

Gerçekten de, bitcoin satın almak için çok çeşitli ödeme yöntemleri vardır. Ancak saklanma şekli, bitcoinlerinizin size ait olup olmayacağına bağlıdır.

Bitcoin depolama yöntemleri (veya kripto cüzdanları) soğuk ve sıcak olmak üzere iki türe ayrılır.

Sıcak cüzdanlar internet bağlantısı gerektirir. Örneğin, borsalardaki cüzdanlar, çevrimiçi hizmetler ve uygulamalar. Bu tür cüzdanlar uygundur, ancak güçlü bir dezavantajı vardır - saldırıya uğrayabilirler.

Bu önemlidir - bu, bitcoin ağının değil, size bir cüzdan sağlayan bir aracının hacklenmesi olacaktır. Sıcak cüzdanlar, aslında size ait olmayan kripto para birimini saklar. Yalnızca cüzdana değil, aynı zamanda kriptonuzu saklamak için güvendiğiniz platforma da erişebilirsiniz. Bu durumda, başka bir hacklemeden (veya aşamalı hacklemeden) sonra, kripto para biriminizi kaybedebilirsiniz.

Çoğu zaman, kullanıcılar takas cüzdanlarını kullanır. Bu uygundur, çünkü döviz kurundaki artışlar durumunda mümkün olan en kısa sürede kripto satabilir veya kripto satın alabilirsiniz. Borsaların da iki türe ayrıldığına dikkat etmek önemlidir - merkezileştirilmiş ve merkezi olmayan. Bunun üzerinde durmayacağız ama kısacası, merkezi borsalar tüm altyapı ve tüm varlıklar üzerinde kontrole sahipken, merkezi olmayan borsalar yok.

Bu nedenle, DEX (merkezi olmayan borsalar) kullanılması durumunda, kripto para biriminiz daha güvenlidir, ancak her ikisinin de saldırıya açık olduğunu unutmamak önemlidir. Merkezi olmayan borsalar, kripto para birimlerinin uzun vadeli ve güvenli bir şekilde depolanması için daha uygundur. Her düşüşün ve oran artışının ticaretini planlamıyorsanız, donanım soğuk cüzdanlarına dikkat etmeniz daha iyi olur.

Soğuk cüzdanlar, özel anahtarları sakladıkları ve internet bağlantısı gerektirmedikleri için sıcak olanlardan farklıdır. Aslında bunlar sıradan flash sürücülerdir, ancak donanım soğuk cüzdanlarının birkaç derece koruması vardır. Kripto para birimlerini depolamak için yazılım, donanım cüzdanına yüklenir. Önemli - tüm kripto para birimleri desteklenmez, gereksinimlerinize göre bir soğuk cüzdan seçmeniz gerekir.

Geleneksel olarak, borsacılar listede kripto satın alan ilk kişilerdir. Bu, bitcoin satın almanın en kolay yoludur - rahat, hızlı ve güvenli bir şekilde. Aslında, bir kripto değiştirici bir döviz değiştiricidir. Bankanın doları avroya çevirmesinden hiçbir farkı yok.

Birçok eşanjör vardır ve esas olarak komisyonda farklılık gösterirler. Bir banka hesabı, elektronik para veya Visa ve MasterCard gibi kredi/banka kartları ile kripto para satın alma imkanı vardır. Yıllar önce kredi kartı ile anonim olarak sorunsuz, en azından belirli limitler altında bitcoin satın almak mümkündü.

Gerçekten de, banka kartıyla çevrimiçi bitcoin satın alma yeteneği, pazar ve kullanıcılar için bir dönüm noktasıdır. İlk olarak, hileli bir kripto para birimi değişim platformuna yakalanma tehdidini ortadan kaldıracaktır. İkincisi, kullanıcı tabanını artıracak ve pazara ek ilgi çekecektir.

Kolaylığı ilk etapta koyarsanız, net bir arayüze sahip merkezi bir borsa ve bunun yanı sıra itibari para (dolar, euro vb.) Alabilmeniz daha iyidir. Büyük ihtimalle KYC (kimlik doğrulama prosedürü) gerektirmeyen bir borsa bulamayacağız. Bu, bitcoin satın alma yolunda ek bir zorluktur. Binance, FTX, OKX veya Bybit borsasında bitcoin satın almak için işlem yapmak uygundur. Burada, fiat kullanmak için doğrulama gereklidir, ancak avantajları arasında çok sayıda ticaret çifti, itibari para birimlerine ticaret yapma yeteneği ve basit girdi ve çıktı (çoğunlukla anında) vardır.

Bu satın alma yönteminin bir takım avantajları vardır:

  • Bitcoin'leriniz zaten kripto borsasında saklanıyor. Bybit ve diğer en iyi borsalar söz konusu olduğunda, likidite ile ticaret yapma fırsatına sahip olacaksınız. Bu, anında bitcoin alıp satabileceğiniz anlamına gelir.
  • Borsacıların dolandırıcılığına karşı korunuyorsunuz (not: borsadaki dolandırıcılığa, bilgisayar korsanlığına vb. karşı korunmuyorsunuz)
  • Bir banka kartına kolayca para çekebilirsiniz.

Dezavantajları unutmayın:

  • KYC. Pasaport verileriyle doğrulama uygun değildir, ayrıca bazen bu veriler boşaltılır.
  • Drenajın gerçekten meydana gelip gelmediği veya sahte olup olmadığı hala kesin olarak bilinmiyor. Ancak bu durum oldukça gerçek, bunu unutmayın.
  • Bir bitcoin eşanjörü kullanarak kripto para birimini aracılar olmadan doğrudan cüzdanınıza alabilirsiniz. Borsa durumunda, kripto para birimini soğuk bir cüzdana aktarmak için ek bir işlem yapmanız gerekecektir.

Doğrulama olmadan kripto para birimi değişimi

Borsa aracılığıyla kripto para birimlerinin anonim olarak satın alınması

İki veya üç yıl önce, KYC kontrolünden geçmeniz gerekmeyen bir borsa bulmak zor değildi. Şimdi, düzenleyicilerin baskısı altında, platformlar kuralları giderek daha fazla sıkılaştırıyor. Örneğin 2021 yılında lider kripto para borsası Binance, birçok ülkenin düzenleyici otoritelerinden çok sayıda saldırıya maruz kaldı. Borsanın politikası, düzenleyicilerle maksimum işbirliğidir, bu nedenle son zamanlarda kripto para ticareti için bile KYC'yi uygulamaya karar verildi (önceden, kontrolün yalnızca fiat kullanılıyorsa geçmesi gerekiyordu). Tüm borsalar, kredi kartı ve diğer birçok ödeme yöntemiyle btc satın almaya izin verir. Bununla birlikte, doğrulama olmadan bitcoin satın almak için herhangi bir borsa bulamazsınız.

Bir eşanjör aracılığıyla kripto para birimlerinin anonim olarak satın alınması

Eşanjörlerin kullanımı son derece kolaydır. En karlı kursu doğru yönde hızlı bir şekilde bulabilir, başvuru yapabilir, bunun için ödeme yapabilir ve belirtilen adrese kripto para birimi alabilirsiniz. Tabii ki, tüm değiştiriciler komisyon alır, ancak bunlar zaten kursa dahildir, bu nedenle kullanıcı tam olarak satın alma işlemi sırasında yazıldığı kadarını alır. Birçok değiştirici sadece web sitesi üzerinden değil, aynı zamanda bir telgraf botu aracılığıyla da çalışmanıza izin verir. Eşanjörlerin olumlu bir özelliği, çok sayıda ödeme talimatını çalıştırmanıza ve bunu tamamen anonim olarak yapmanıza izin vermesidir. Önceden, birçok eşanjör 300$'a kadar anında kredi kartıyla bitcoin satın almasına izin veriyordu.

kriptomatlar

Bitcoin satın almanın başka bir yolu kriptomatlardır. Terminal nakit kabul eder ve bitcoinleri cüzdanınıza aktarır. Aslında, eşanjörlerin bir analogudur, ancak çevrimdışıdır. Maksimum anonimlik elde etmek için, yani banka kartlarının veya doğrulanmış ödeme sistemlerinin katılımı olmadan nakit kullanabilirsiniz. Coinatmradar.com veya size en yakın başka bir kriptomat hizmetini kullanarak bulun (büyük şehirlerde bulunurlar). Ekranda "Satın Al" öğesini seçin ve kripto cüzdanınızın adresini belirtin, bunun için bir QR kod tarayıcı kullanabilirsiniz. Nakit yatırın ve hızı blok zincirinin iş yüküne bağlı olan dijital varlıkların gelmesini bekleyin. Anında bitcoin satın alma ve gönderme işlemi otomatik olarak yapılır. Şu anda, Avrupa'daki tüm kriptomatlar, düzenlemeler nedeniyle kimlik doğrulaması gerektirecektir.

P2P Platformları

P2P alışverişlerinin yardımıyla dijital varlıkları hem çevrimiçi ödeme hem de nakit olarak satın alabilirsiniz. Ana şey, arama sırasında filtreler kullanarak bunları belirterek, önerilen işlemden uygun işlem koşullarını seçmektir. Kripto para birimi, yalnızca satıcı ödemeyi onayladıktan sonra alıcıya aktarılır; ve satıcının güvenilmezliğine karşı bir koruma olarak bir emanet mekanizması vardır. Bu, madeni paraların işlem boyunca tarafların hiçbiri tarafından kullanılamayacakları özel bir akıllı sözleşmede saklandığı anlamına gelir. P2P platformları başlangıçta doğrulama olmadan kredi kartıyla kripto satın alma yeriydi, ancak yine de çok güvenli değildi. İnsanlar nakit ile doğrulama yapmadan btc satın alabilirler.

Bir cüzdan aracılığıyla kripto para birimlerinin anonim olarak satın alınması

Nadir istisnalar dışında, kripto para cüzdanları bir banka kartından kripto para satın almak için doğrulama gerektirmez. Bu kullanışlıdır - bir dakika içinde ödeme yapabilir ve üçüncü taraf değiş tokuşçuların veya değiş tokuşların yardımına başvurmadan varlıkları anında kriptografik adresinize alabilirsiniz. Ancak, kart bilgilerini girmeniz ve ayrıca tutarın% 5-10'u kadar bir komisyon ödemeniz gerekeceğini dikkate almanız gerekir. Cüzdanlar farklı biçimlerde olabilir - mobil, masaüstü veya tarayıcı. Şu anda kimliğiniz olmadan bitcoin satın alamazsınız.

WunderTrading'de çevrimiçi kripto satın alın

WunderTrading'de Bitcoin ticaretini zahmetsiz hale getiriyoruz. Sadece bu basit kılavuzu izleyin ve kısa sürede kripto para birimi devriminin bir parçası olacaksınız.